Cestujte po svete s knihou
Každý človek má nejaké záľuby, ktorými trávi rád svoj voľný čas. Ak je práve tou vašou cestovanie a aktuálne sťažená cestovateľská situácia vám urobila škrt cez vaše plány, nemusíte hneď vešať hlavu. Preniesť sa do iných kútov sveta môžete aj na stránkach kníh.
Odborné knihy či cestopisy?
Ak hľadáte inšpiráciu na najlepšie knihy a novinky v čitateľskom svete na trhu, oplatí sa čítať recenzie, prípadne sledovať profily na sociálnych sieťach, ktoré sú práve zamerané na knižné obsahy vo svojich príspevkoch. Obohacujúce sú aj dnes moderné podcasty, no pozor, aby ste sa v nich nedozvedeli o vami plánovanej knihe na čítanie viac, ako by ste chceli.
Pri cestovateľských knihách si môžete vyberať spravidla z dvoch typov. Prvými sú knihy na spôsob encyklopédií, dokumentov či odborných publikácií. Druhým typom sú cestovateľské knihy písané formou príbehu človeka a opisom jeho konkrétnych ciest. Oba tieto žánre majú niečo do seba a je už len na čitateľovi, ktorý spôsob uchopenia cestovateľskej tematiky je mu bližší.
Cestujte a čítajte
V knihách s tematikou cestovania môžete nájsť inšpiráciu a akýsi návod na to, ako naplánovať svoju najbližšiu cestu. Jednou z veľmi inšpiratívnych a emotívnych kníh z oblasti cestovania je 151 dní Pacifickou hřebenovkou a následne aj kniha 151 dní po evropských stezkách od českej blogerky a cestovateľky Lucie Kutrovej. Pri čítaní sa budete chcieť zbaliť a vyraziť na cesty.
Jednou z najnovších cestovateľských kníh, a zároveň aj realistickým príbehom zo života sociálnych sietí mladého a známeho blogera Milana Bez Mapy, je kniha Influencer. Nezľaknite sa názvu! V knihe okrem svojich zaujímavých ciest píše aj o tienistej stránke života na sociálnej sieti, čo možno mnoho mladých ľudí nevníma.
Cestovanie je aktivitou, ktorá vás síce stojí peniaze, ale zároveň vás veľmi obohatí. Investujte do spoznávania sveta, otvorí sa vám myseľ, srdce a vy potom môžete písať stránky vlastnej knihy nazývanej Život.
Zdroj obrázka: Simona Pilolla 2 / Shutterstock.com